Get Adobe Flash player
Počasí

Radar bouřky

Vodní stav Smědá
 

Archivy

Flashover kontejner v Eilenburgu

V sobotu 17. 8. 2013 jsme využili zařízení našich kamarádů z FF Eilenburg v Německu, flashover kontejner, který slouží pro výcvik zdolávání požárů v uzavřených prostorách. Po nezbytné teoretické přípravě a praktickém nácviku, jsme se rozdělili na čtyři dvojice. Postupně si každá dvojice vyzkoušela vstup do uzavřeného prostoru a hašení včetně hašení flashoveru. Ve dvojici jsme si poté vyměnili role a šli do toho znova, celkem 2x po 10 minutách. Teplota v kontejneru se pohybovala kolem 215°C. Vydržet toto „grilování“ je celkem náročné fyzicky i psychicky, ale všichni jsme to zvládli. Celé to pro nás bylo velmi přínosné. Možnost si vyzkoušet něco takového u nás, vzhledem k počtu a kapacitě obdobných zařízení v ČR, je asi těžko reálné.
Odpoledne jsme se vydali na prohlídku starých sklepení v kopci u Eilenburgu. Sklepení je staré několik století a postupně bylo rozšiřováno. Původně sloužilo jako vinné sklepy a časem jako pivní, část sklepů využívali i místní řezníci. Během 2. sv. války bylo sklepení využíváno jako podzemní továrna leteckého průmyslu a i jako protiletecký kryt. Ve sklepení byl příjemný chládek po „grilovačce“ v kontejneru.

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fotoprezentace
Fotogalerie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA dscf1959 dscf2953 dscf3135 19 x_dscf2536 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 035 111 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA p9100412-545 p9100434-545
Podporují nás:
Podporují nás: