Get Adobe Flash player
Počasí

Radar bouřky

Vodní stav Smědá
 

Archivy

Povodně 2013 – obec Kly na Mělnicku

Ve dnech 7 – 10. 6. 2013 pomáhala část naší jednotky v obci Kly na Mělnicku od následků ničivé povodně. Tato akce byla z organizována HZS LK a naše jednotka se přihlásila, aby mohla pomoci lidem zasažených touto povodní. V tomto odřadu jsem vyjížděli s JSDH Lázně Libverda, Raspenava, Mníšek a Oldřichov. Odjeli jsme technikou CAS 20MAN a VEA Land Rover.  Na místě jsme prováděli likvidační práce následků povodně a pomocí CAS jsme čistili zasažené objekty od bahna. K tomu jsme prováděli střežení v dvou hodinových intervalech, což by byla práce spíše pro aktivní zálohy, ale které nikdo oficiálně nepovolal. V neděli odpoledne jsme zasahovali „na ostro“,  kdy po velké bouřce s kroupami a přívalovém deštěm se valila voda v jiné části obce do rodinného domu a dále jsme odčerpávali lagunu vody v nové zástavbě obce Kly. Tento den to nebyla poslední ostrá akce ve 23.hodin jsme odjeli ze čtyřmi cisternami do obce Vavřineč cca 15 km od obce Kly,  kde se voda po přívalovém dešti valila z polí do části obce a zaplavovala domy. Na místě jsme použili čerpadla z CAS a v 5.30 hodin se vrátili zpět do obce Kly. Tímto bych rád poděkoval členům naší jednotky na které jsem hrdý za jejich neúnavné nasazení, skvělou partu a poctivě odvedenou práci. Velký dík patří městu Hejnice, které nás od samého začátku této akce podporovalo.

Jiří Šimon
Velitel JSDH Hejnice

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

2 komentáře u Povodně 2013 – obec Kly na Mělnicku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fotoprezentace
Fotogalerie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20140621_164153 dscf2860 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA x_dscf2699 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA x_dscf2753 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA p9100402-545 p9100419-545
Podporují nás:
Podporují nás: