Radar bouřky

Vodní stav Smědá

Mladí Hasiči – Kurz první pomoci

Dne 28.11.16 proběhl v prostorách malé tělocvičny v ZŠ Hejnice kurz první pomoci. Paní dr. Monika Schneiderová  vytvořila na figurantech ( hasiči z našich řad) simulovaná zranění.: popálení rukou, zabodnutý střep, rozseknutá hlava, zranění hrudníku, otevřená zlomenina, promodrávajícího člověka v bezvědomí aj.

Děti měly možnost vyzkoušet si ošetření , obvázání ran, tzv.pacičku při popáleninách a zkoušely masáž srdce na „Andule“.

Beseda byla interaktivní, děti měly prostor k otázkám.

Paní doktorka je velice milá a trpělivá. Je tak moc hodná, že nám věnovala tento kurz jako sponzorský dar.

Domluvili jsme se na další spolupráci.

Děti byly pozorné a po hodině dostaly volno ke hrám.